Cybergoth: strasznie czy pięknie?

przejdź do komentarzy
cybergoth cybergoth/Wikimedia Commons

Na pewno nie sposób przejść obojętnie.

Cybergoth to na pewno jedna z najbarwniejszych subkultur. Ingerencja w wygląd wykracza w tym przypadku daleko poza strój – to nie kostium, który można w dowolnej chwili zdjąć, aby zmienić się w zwyczajnego obywatela. Modyfikacje ciała (kolczyki w różnych miejscach ciała, tatuaże, skaryfikacja) i charakterystyczne uczesania (odblaskowe tzw. cyberlox) to ważne elementy stylu życia cybergoth.

Jeśli chodzi o klasyfikację to część szerszej subkultury gotyckiej, przy czym cybergoci szczególnie interesują się futurystycznymi klimatami, ponurymi wizjami przyszłości, opuszczonymi fabrykami... Mają swoje festiwale, sklepy z ubraniami (np. Cyberdog, Diabolik), kluby. Słuchają licznych odmian muzyki elektronicznej, mają też kilka ulubionych typów, jeśli chodzi o strój.

Przede wszystkim charakterystyczne dla tego stylu jest zamiłowanie dla syntetycznych tkanin I fluorescencyjnych kolorów, chętnie łączonych z czernią. “Wściekły” pomarańczowy, żółty czy różowy znajdują swoje miejsce tak w ubraniu, makijażu, jak i na włosach cybergotów.
Popularne są buty na ogromnych koturnach, futrzane ocieplacze na nogi w neonowych barwach, gogle.
Wikimedia Commons


Cybergoth to bardzo barwna i wyrazista subkultura - wybór takiego stylu życia wymaga na pewno gotowości na to, że często będzie się budzić zamieszanie i sensację swoim wyglądem. Jak wygląda życie cybergota, opowiada w wywiadzie video Magda – prezentujemy zwiastun, a całość można obejrzeć tutaj.

Poniżej prezentujemy kilka strojów z katalogu kultowej marki Cyberdog.

Polecane wideo


Skomentuj Staraj się pisać bez błędów

dodasz komentarz jako gość - jeżeli chcesz zarejestrować nicka - załóż konto z avatarami!

Jeszcze nikt tego nie skomentował. Bądź pierwsza!