Co to za rękaw?

przejdź do komentarzy
rękaw rękaw/Fashion

Cztery fasony, których dawno nie było.

Po którymś z kolei artykule traktującym o powracających w modzie niczym bumerang trendach nasuwa się pytanie: czy jeszcze kiedykolwiek będziemy mieć okazję pisać o czymś naprawdę nowatorskim? Czymś, czego jeszcze nie było, a do czego projektanci chętnie będą sięgać w przyszłości, czy też wszystko już zostało wymyślone?

To temat dobry na felieton - i nie sposób go pominąć, przyglądając się wszystkim tym ubraniom i dodatkom, które są obecnie na topie.

Moda kręci się w kółko, i oto po raz kolejny mamy inspirację rodem z lat '60-tych.

O co chodzi? O kroje rękawów.

Te cztery fasony zostały przez krytyków mody przyjęte z otwartymi ramionami. I chociaż kroje te są odgrzewane, to trzeba przyznać, że wnoszą do wyglądu bluzek, tunik i sukienek jakiś powiew świeżości.

Do tego okazują się być całkiem praktyczne...Rękaw typu lampion. Znawcy tematu przepowiadają mu karierę w ciągu następnych sezonów. Rękaw jest szeroki i składa się z dwóch części, z których jedna jest marszczona, a druga prosta. Części rękawa łączy się nad łokciem. W bieżących kolekcjach taki fason często pojawiał się przy sukienkach i tunikach.
Trick: Jeśli masz za szerokie ramiona, to wybierz ubranie z rękawem lampionowym. Luźna dolna partia rękawa zharmonizuje sylwetkę, dzięki czemu ramiona wydadzą się węższe. Ten rękaw będzie także strzałem w dziesiątkę jeśli chcesz zamaskować nieładne łokcie.


Rękaw kimonowy. Takie rękawy pojawiały się od czasu do czasu w modzie, w mniej lub bardziej urozmaiconej wersji. Ale w tak ekstremalnej? To niemal podręcznikowy przykład kimonowego rękawa - bardzo szeroki na całej długości. Świetnie prezentuje się w towarzystwie paska podkreślającego talię - na przykład tak jak na zdjęciu.
Trick: Rękaw kimonowy powiększa górną partię ciała. Są świetnym rozwiązaniem dla kobiet o małym biuście - uwydatnią go i optycznie powiększą. Ta sama właściwość czyni ten typ rękawa idealnym wyborem dla pań, które natura obdarzyła szerokimi biodrami, udami czy wydatną pupą.


Podwójna bufka. Krótkie, bufiaste rękawki już były - teraz czas na długie, a bufki dla urozmaicenia mamy dwie. Pierwsze marszczenie, niewielkie, ale dodające uroku każdej bluzce można znaleźć na ramieniu. Bufka ta celowo powinna być mała - dwie sporych rozmiarów bufki nawet z najdrobniejszej kobiety uczyniłyby atletę. Druga bufka, duża i mocno marszczona jest przy nadgarstku. Taki rękaw każdej bluzce przyda nutę romantyzmu.
Trick: Taki rękaw z nawet najbardziej topornej sylwetki potrafi uczynić kobiecą, polecany jest więc niemal dla każdej figury. Jedynie bardzo niskie, drobne kobiety powinny z nim uważać - słodka bufka może sprawić, że będą wyglądały jak małe dziewczynki.


Rękaw typu balon. Kolejny pokaźnych rozmiarów rękaw, trochę nawiązujący do kimona. Występuje zazwyczaj w wersji 3/4, jest szeroki na całej długości, przy końcu ściągnięty mankietem.
Trick: Rękaw przykuwa uwagę do górnej części ciała, jednocześnie ładnie ją podkreślając. Bluzka z takim balonowym rękawem pomoże zamaskować brak talii czy mało atrakcyjne nogi. To naprawdę działa!


Polecane wideo

Skomentuj Staraj się pisać bez błędów

dodasz komentarz jako gość

Jeszcze nikt tego nie skomentował. Bądź pierwsza!