Co robisz źle pracując przed komputerem?

przejdź do komentarzy
zdrowie zdrowie/www.freedigitalphotos.net

Uważaj, bo często nieświadomie szkodzisz zdrowiu i urodzie.

Przed komputerami spędzamy teraz coraz więcej czasu. Pracujemy, uczymy się, robimy zakupy… Cóż, uważaj, bo czas spędzany nieruchomo to jedna szkodliwa dla nas rzecz (a dokładniej mówiąc: zła dla naszego kręgosłupa). Często jednak nieświadomie uruchamiamy wówczas bardzo złe nawyki.

Noga na nogę

Zakładamy nogę na nogę bądź splatamy je. Źle, bo to szybka droga do utrudnionego krążenia, które z kolei prowadzi do pękających naczynek i żylaków.

Siedzisz nieruchomo

A później dziwisz się, że boli Cię kark, kręgosłup, nogi… Pamiętaj, by od czasu do czasu (czyli co 30-45 minut) oderwać się od komputera i porozciągać zastałe mięśnie i stawy. W przeciwnym razie nieustannie będziesz skarżyć się na przykurcze i dyskomfort.

Co robisz źle pracując przed komputerem? Wypijasz za dużo kawy

Nie ruszasz się, więc naturalnie czujesz się osowiała. Twoją "gimnastyką" jest spacer do kuchni po kolejną kawę. Błąd! Dziennie nie powinnaś wypijać więcej niż 2 filiżanki, przy czym nie powinna to być kawa rozpuszczalna (są tacy, którzy - całkiem słusznie - nie uważają jej za kawę).

Masz źle ustawiony monitor/komputer

Powinien on znajdować się ciut poniżej poziomu Twojego wzroku, nigdy powyżej - w przeciwnym razie nieustannie napinać będziesz mięśnie szyi i karku, a to doprowadzi do bólu.

Dotykasz twarzy

Nie tylko rozcieramy w ten sposób nasz makijaż, ale przenosimy przy okazji mnóstwo bakterii, które powodują pogorszenie stanu naszej skóry. A my winę za wypryski zrzucamy na nasz najnowszy krem...

Przesadzasz z antybakteryjnym żelem

Pracownicy biurowi bardzo często myją ręce - jak się okazuje, za często. A żele antybakteryjne, które stały się niemal codziennością w biurach i stoją przy niemal każdym komputerze, stosowane w nadmiarze wysuszają skórę dłoni.

Nie czyścisz klawiatury i monitorów

Czy wiesz, że przeciętny smartfon kobiety jest bardziej brudny niż toaleta? Ohyda, ale to prawda! Na klawiaturach komputerów i monitorach telefonów znajdziemy całe mnóstwo bakterii. Lista jest tym bardziej przerażająca, że nasze sprzęty gromadzą te wszystkie paskudztwa - przypomnij sobie, gdzie byłaś w ostatni weekend? Tak więc mycie rąk na nic się zda, jeśli nie przetrzesz swojej klawiatury, monitora i myszy chociaż raz dziennie specjalnym preparatem (na rynku dostępne są też wygodne, jednorazowe chusteczki)

Polecane wideo


Skomentuj Staraj się pisać bez błędów

dodasz komentarz jako gość - jeżeli chcesz zarejestrować nicka - załóż konto z avatarami!

Wasze komentarze (1): sortuj
  • gość: Addicted 30-08-18, 22:16 cytuj
    Przede wszystkim bardzo ważne tez jest oświetlenie. jak masz oświetlenie do niczego to potem tez oczy sie bardzo męczą. Wiem jak u mnie w pracy było podczas tych 8 godzin. W końcu po naszych interwencjach jako pracowników wymieniono na diodowe oswietlenie firmy Trilux. I rzeczywiście ma tam jakiś system hcl, dzięki któremu wzrok się nie męczy. Możmy tez tym oświetleniem sterować
    Nie masz konta? Zarejestruj się!