Co powinnaś wiedzieć zanim wybierzesz się do studia tatuażu?

przejdź do komentarzy
tatuaż tatuaż/instagram

Planujesz tatuaż? Koniecznie czytaj dalej!

Specjalnie dla magazynu Comsopolitan złotych rad w kwestiach tatuażu udzieliła nowojorska artystka, Becca Roach, odpowiedzialna m.in. za tatuaże Lady Gagi.

1. Nie szukaj inspiracji na stronach typu Pinterest. Chyba, że chcesz mieć taki sam tatuaż jak połowa twoich znajomych.

2. Znajdź dobrego tatuatora, który spełni Twoje oczekiwania. Wielu artystów ma swoje strony internetowe lub profile na Instagramie. Przeczytaj opinie na temat jego pracy. Jeżeli ktoś jest bardzo zadowolony lub wręcz przeciwnie, na pewno o tym napisze.

3. Jeżeli jesteś uczulona na jakieś kosmetyki, możesz być również na tusz do tatuowania. Czasami znajdują się w nich te same składniki, warto jest więc wybrać się do dermatologa i dowiedzieć się, co dokładnie wywołuje u nas alergie.

4. Do najbardziej znanych artystów jest bardzo długa kolejka, często trzeba umawiać się nawet z rocznym wyprzedzeniem. Jeżeli nie chcesz aż tyle czekać, warto poszukać kogoś równie uzdolnionego, kto zrobi nam wymarzony tatuaż o wiele szybciej i taniej.

5. Tatuażysta nie musi Ci pomóc, jest więc prawdopodobieństwo, że kiedy nie spodoba mu się Twój pomysł, odprawi Cię z kwitkiem.

6. Dobry tatuaż nie będzie tani. Cena głównie zależy od wielkości i renomy artysty.

7. Ceny nie podlegają negocjacji.

8. Zanim zdecydujesz się na tatuaż, wybierz się do studia, upewnij się, czy jest czyste i czy przestrzegane są w nim zasady higieny. Umów się również z artystą i zadaj mu wszystkie nurtujące Cię pytania.

9. Nie wstydź się, podstawą dobrego tatuażu jest komunikacja między artystą a klientem. Tatuaż jest czymś, co będzie towarzyszyć Ci do końca życia. Jeżeli nie podoba Ci się wizja artysty - powiedz mu o tym!

10. Jeżeli decydujesz się na napis, upewnij się (najlepiej kilka razy), czy nie ma błędów w pisowni. Chyba nie chciałabyś mieć literówki w cytacie?

11. Przed rozpoczęciem tatuowania wyśpij się i zjedz wartościowy posiłek. Aby dobrze tolerować ból, należy mieć dużo energii! Nie wybieraj się do studia na kacu lub po spożyciu alkoholu, który rozrzedza krew, co możne być niebezpieczne.

12. Przy dużych projektach większość tatuatorów, ze względu na ból, proponuje kilka, najczęściej dwugodzinnych sesji.

13. Uczucie, które towarzyszy gojeniu się tatuażu podobne jest do poparzenia słonecznego. Trzeba pilnować, aby tatuaż był utrzymywany w czystości i regularnie był smarowany maścią. Po około 2 tygodniach, będzie wyglądać idealnie.

14. W ciągu wyżej wspomnianych 2 tygodni nie wolno wystawiać go na działanie promieni słonecznych i pod żadnym pozorem nie moczyć go (ani w basenie, ani w wannie). Jeżeli tatuaż się już zagoi, pamiętaj, aby używać kremów z filtrem na jego powierzchnię, aby kolory nie wyblakły.

15. Laserowe usuwanie tatuażu boli o wiele bardziej niż jego wykonanie! Jeżeli nie jesteś pewna w stu procentach, wstrzymaj się.

Polecane wideo


Skomentuj Staraj się pisać bez błędów

dodasz komentarz jako gość - jeżeli chcesz zarejestrować nicka - załóż konto z avatarami!

Jeszcze nikt tego nie skomentował. Bądź pierwsza!