Co mówi kolor Twojej krwi menstruacyjnej?

przejdź do komentarzy
kolor miesiączki kolor miesiączki/Zeberka.pl

Od teraz wszystko będzie jasne.

Wiadomo że krew menstruacyjna nie zawsze jest czysto czerwona. Czasem jest jasna, innym razem lekko brązowa, szara, bądź różowa.

ZOBACZ TEŻ: KUBECZEK MENSTRUACYJNY - HIT CZY KIT?

Czy zawsze inny odcień krwi powinien być powodem do zmartwień? Jeśli nie obserwujemy dużej ilości skrzepów, które mogą być sygnałem różnego rodzaju nieprawidłowości, jak chociażby mięśniaków macicy czy zaburzenia krzepliwości krwi, prawdopodobnie wszystko jest w porządku.

Przeczytaj co oznacza kolor krwi menstruacyjnej i kiedy występuje.

Krew menstruacyjna w kolorze brązowym


W naszych cyklach często obserwujemy ciemną krew, która ma brązowy lub prawie czarny odcień. To dlatego, że z czasem krew menstruacyjna wolniej opuszcza nasz organizm, a wraz z upływem czasu płyn ten ciemnieje.

Co mówi kolor Twojej krwi menstruacyjnej?


Czytaj także: Z myślą o kobietach, czyli specjalne majtki na miesiączkę

Krew jasnoczerwona/różowa


Jasną krew obserwujemy zazwyczaj wtedy, gdy krew bardzo szybko opuszcza organizm i nie ma czasu żeby ściemnieć. Najczęściej występuje wtedy, gdy mamy bolesny i obfity okres.

Co mówi kolor Twojej krwi menstruacyjnej?


Krew malinowa/żurawinowa


Ten ton najczęściej występuje w połowie okresu. Niektóre z nas, zwłaszcza te, które mają długie okresy - wydalają błonę śluzową macicy wolniej, a więc nasze okresy nabierają konsekwentnie ciemniejszy kolor, nie występuje jasnoczerwony. Wówczas w środkowej części okresu krew przybiera barwę żurawinową.

Co mówi kolor Twojej krwi menstruacyjnej?


Krew szara


To jedyny odcień krwi, który stanowi poważne ostrzeżenie. Popielata krew zazwyczaj oznacza infekcję. Często zdarza się również, że ten odcień pojawia się u kobiet, które są w ciąży. Jednym słowem w takiej sytuacji warto udać się do lekarza.

Co mówi kolor Twojej krwi menstruacyjnej?

Polecane wideo


Skomentuj Staraj się pisać bez błędów

dodasz komentarz jako gość - jeżeli chcesz zarejestrować nicka - załóż konto z avatarami!

Wasze komentarze (1): sortuj
  • gość 11-12-17, 17:54 cytuj
    Widać,że osoba wyżej chciała błysnąć swoją nowoczesnością .Ale tampony są również niebezpieczne i mogą utknąć i nie wszystkie kobiety mogą je nosić .A od waty można zapchać rury i to też naleci ze ścieków i jest to duża praca dla oczyszczalnie .Ale niestety prawdopodobnie jest faktycznie 10 latką ,która widziała tampony i podpaski w reklamach .
    Nie masz konta? Zarejestruj się!