Co Kim zawdzięcza Dianie? Gdyby nie księżna, celebrytka nie byłaby sławna?

przejdź do komentarzy
diana spencer diana spencer/© StarStock

Ogromna popularność Kardashianki zdemaskowana?

Kiedy 20 lat temu odeszła księżna Diana, była jedną z najbardziej rozpoznawalnych i najczęściej fotografowanych kobiet na świecie. Wypadek samochodowy w Paryżu spowodował, że przez cały świat przelało się tsunami smutku. Ze względu na wypadającą 31 sierpnia, 20. rocznicę śmierci tej niezwykłej kobiety, warto rozważyć, w jaki sposób swoją osobowością wpłynęła na sławę współczesnych gwiazd.

Choć w dniu wypadku miała zaledwie 36 lat, prawie połowę swojego krótkiego życia spędziła na oczach opinii publicznej. Ludzie kochali ją za urok, pracę na rzecz bezbronnych i opuszczonych i niekonwencjonalne łamanie zasad funkcjonowania rodziny królewskiej.

Przez 17 lat, które niewątpliwie spędziła w centrum uwagi, wykreowała nowe standardy dotyczące kobiecej sławy. Chętnie wypowiadała się na temat osobistych zmagań i macierzyństwa. Stworzyła pewnego rodzaju formułę, którą do dzisiaj wykorzystują popularne celebrytki.

ZOBACZ TEŻ: Żart księcia Karola o narodzina Harry'ego złamał serce Diany

Jedną z nich jest Kim Kardashian. Tej jesieni wypada dziesiąta rocznica realityshow „Z kamerą u Kardashanów” i śmiało, można pokusić się o stwierdzenie, że gdyby nie księżna Diana, nikt nie wiedziałby dzisiaj o istnieniu Kardashianki.


Oczywiście różnice między tymi dwiema kobietami są niepodważalne. Choćby dlatego, że dzisiaj nikt nie odważyłby się powiedzieć o Kardashiance- nieśmiała, a Diana nigdy nie wykorzystałaby swojej seks taśmy do zdobycia sławy. Różnic jest wiele, ale ostatecznie obydwie kobiety, o których mowa, brały udział w wielkim spektaklu medialnym, wychowywały dzieci pod czujnym okiem kamer i aparatów oraz zagubiły się w związkach, które obserwował cały świat.

ZOBACZ TEŻ: Wiedziałyście, że Kim Kardashian ma takie cienie pod oczami? (FOTO)

Kim utrwaliła pewien szablon sławy, ale to Diana stworzyła nowy rodzaj osobowości publicznej i to ona po raz pierwszy wykorzystała siłę medialnego blasku, do przejęcia kontroli nad narracją opinii publicznej.


Co Kim zawdzięcza Dianie? Gdyby nie księżna, celebrytka nie stałaby się sławna..

Co Kim zawdzięcza Dianie? Gdyby nie księżna, celebrytka nie stałaby się sławna..

Co Kim zawdzięcza Dianie? Gdyby nie księżna, celebrytka nie stałaby się sławna..

Polecane wideo


Skomentuj Staraj się pisać bez błędów

dodasz komentarz jako gość - jeżeli chcesz zarejestrować nicka - załóż konto z avatarami!

Jeszcze nikt tego nie skomentował. Bądź pierwsza!