Co jest największym zagrożeniem dla naszej skóry?

przejdź do komentarzy
Ładna cera Ładna cera/Schutterstock

Często same nieświadomie przyczyniamy się do szybszego procesu starzenia.

Czasem wydaje nam się, że robimy wszystko dla naszej skóry. Dbamy o nią, by była nawilżona i pozbawiona przebarwień, czy wyprysków.

Niestety nieraz przypadkowo przyczyniamy się do szybszego procesu starzenia, wysuszenia skóry i powstawania trwałych uszkodzeń. Jak się przed tym uchronić? Oto najczęstsze popełniane przez nas błędy, które jak najszybciej powinnyśmy wyeliminować.

Brak ochrony przeciwsłonecznej

Jednym z największych błędów, jakie popełniamy to w okresie letnim polegamy jedynie na makijażu. Wydaje nam się, że podkład wystarczająco ochroni naszą skórę. Niestety musimy użyć kosmetyku z SPF, aby zapobiec skutkom szkodliwego promieniowania UV. Korzystanie z kremów BB z SPF jest dobrym pomysłem, ale nigdy nie jest substytutem rzeczywistej ochrony przeciwsłonecznej, zwłaszcza gdy jesteś na słońcu zbyt długo.

Sucha skóra

Zwolenniczki matowej skóry często zapominają o odpowiednim nawilżeniu. Suchość jest jednym z największych zagrożeń dla skóry, ponieważ może prowadzić do szybciej powstających zmarszczek. Ponadto wtedy skóra mniej skutecznie chroni organizm przed infekcją z zewnątrz.

Nadmierna wilgoć

Wilgoć może stać się jednym z największych zagrożeń dla skóry. Może prowadzić do wysypki, a nawet rozwoju bakterii drożdży. Pamiętajmy więc, by zawsze stosować rękawice ochronne podczas sprzątania i zadbać o to, by w naszym domu nie było zbyt dużo wilgoci.

Leki do stosowania miejscowego

Maści, żele i kremy do stosowania miejscowego to bardzo częsta przyczyna starzenia się skóry. Tego rodzaju leki powinny być używane tylko na zalecenie specjalisty, nawet jeśli są bez recepty. I co najważniejsze - naprawdę należy stosować je punktowo! Kremy ze sterydami są również wrogami młodej skóry, jeśli stosujemy je przez dłuższy okres. Mogą one sprawiać, że skóra stanie się cieńsza, a nawet stworzyć powierzchowne zmarszczki.

Ciepło

Zdarza Ci się trzymać laptopa na kolanach bez żadnej dodatkowej ochrony w postaci przenośnego blatu? No właśnie. Takie postępowanie prowadzi do powolnego spalania skóry przez promieniowanie podczerwone. Pierwszym widocznym objawem jest czerwona wysypka i świąd. Susząc włosy także pamiętaj o tym, by trzymać suszarkę jak najdalej od skóry.

Zabiegi w salonie kosmetycznym

Nawet zwykły mani-pedi może być niebezpieczny. Jednym z największych zagrożeń dla skóry jest niewłaściwa higiena w salonach kosmetycznych. W niewłaściwie oczyszczonym gabinecie łatwo możemy dostać zakażenia bakteryjnego, a nawet grzybicy. Warto więc wybrać naprawdę dobry salon i zrezygnować z tanich zakupów grupowych.

Metale

Biżuteria często powoduje alergię. Co ciekawe uszy, szyja i nadgarstki nie są jedynymi miejscami, w których może powodować brzydką wysypkę. Nikiel zawarty w guzikach przy dżinsach, czy innych ubraniach np. z zatrzaskami również może uczulać. Wyschnięta, podrażniona skóra leczy się tygodniami!

Antykoncepcja doustna

Hormonalna antykoncepcja może mieć wiele negatywnych skutków dla Twojej skóry. U jednych eliminuje wypryski, jednak u niektórych pobudza wydzielanie sebum i zwiększa problem tłustej skóry.

Dieta

Masz trądzik mimo że dawno wyszłaś z wieku młodzieńczego? Wielu dermatologów zaleca rezygnację z produktów mlecznych u pacjentów ze zmianami trądzikowymi. Nawet jeśli nigdy wcześniej nie zauważyłaś żadnych oznak nietolerancji laktozy, Twoja skóra może odreagowywać spożycie mleka właśnie poprzez powstające wypryski.

Ile błędów z wyżej wymienionych popełniacie?

Największe zagrożenia dla naszej skóry

Polecane wideo


Skomentuj Staraj się pisać bez błędów

dodasz komentarz jako gość - jeżeli chcesz zarejestrować nicka - załóż konto z avatarami!

Jeszcze nikt tego nie skomentował. Bądź pierwsza!