Co Gosia Baczyńska myśli o modelkach plus size?

przejdź do komentarzy
gosia baczyńska gosia baczyńska/DDTVN

Zobacz koniecznie!

Projektantka mody, Gosia Baczyńska, modelka, Karolina Malinowska i właścicielka agencji modelek plus size, Agnieszka Czerwińska, były dzisiaj gośćmi w studio Dzień Dobry TVN.

Poruszano temat modelek plus size. Do jego podjęcia dziennikarzy zainspirowała Candice Huffine, która jest pierwszą modelką o kobiecych kształtach, która znajdzie się w kalendarzu Pirelli.

ZOBACZ KONIECZNIE: CANDICE HUFFINE - TA MODELKA ZAPISAŁA SIĘ WŁAŚNIE W HISTORII

Nie zatrudniam anorektycznych modelek! Natomiast bywa, że do specjalnych projektów zatrudniam modelkę plus size. Ale to są zupełnie inne historie niż wybieg, zupełnie inna bajka. (...) Zdjęcie to jest inna historia. Natomiast otyła kobieta na wybiegu... to jest po prostu robienie jakiejś sensacyjki - powiedziała Baczyńska.

A jak wygląda słynny rozmiar plus size?

Skoro mówimy o tym rozmiarze XL w modzie to może warto powiedzieć, jaki jest ten rozmiar. XL w modzie zaczyna się od rozmiaru 38! 38-40 to jest rozmiar większości statystycznych kobiet. Nie jest to rozmiar, który jest w modzie dopuszczalny. 34-36, faktycznie, ubrania lepiej wyglądają na chudych modelkach - powiedziała Karolina Malinowska.

Większość mężczyzn stwierdzi, że kobieta powinna mieć biust, wcięcie w talii i trochę szersze biodra. To właśnie są kobiece kształty! (...) Rewolucji w modzie nie będzie, słuchając tego co mówi sam Karl Lagerfeld. On powiedział, że nigdy nie zatrudni modelek plus size, bo to nie jest ta moda. Moda rządzi się swoimi pewnymi prawami. Poza tym, pomyślmy sobie dla ilu kobiet jest to mobilizacja, żeby się zmienić, a nie usprawiedliwiać swoje grzeszki - dodała.

Nie myślcie jednak, że kobiece modelki narzekają na brak pracy!

Modelki "plus size" są wykorzystywane do sesji bieliźnianych. Jest to 99,9 %, że firma bieliźniana wybierze modelkę, która ma czym oddychać i na czym usiąść - powiedziała Agnieszka Czerwińska, właścicielka agencji modelek plus size.

Cały materiał znajdziecie TUTAJ.Co Gosia Baczyńska myśli o modelkach plus size?

Co Gosia Baczyńska myśli o modelkach plus size?

Co Gosia Baczyńska myśli o modelkach plus size?

Co Gosia Baczyńska myśli o modelkach plus size?

Polecane wideo


Skomentuj Staraj się pisać bez błędów

dodasz komentarz jako gość - jeżeli chcesz zarejestrować nicka - załóż konto z avatarami!

Jeszcze nikt tego nie skomentował. Bądź pierwsza!