Chorwacja dla aktywnych

przejdź do komentarzy
chorwacja chorwacja/mat. prasowe

Jakie sporty można tu uprawiać?

Ten kraj sprzyja miłośnikom sportów wodnych, jednak nie tylko one cieszą się tu sporym zainteresowaniem. Chorwacja to moc atrakcji dla każdego, kto lubi spędzać czas w ruchu. Jakie dyscypliny sportu są tu najpopularniejsze? Z jakich możliwości aktywnego wypoczynku można tu skorzystać?


Kwatery dla aktywnych

Bez względu na to, jakie sporty chcemy uprawiać w czasie wypoczynku w Chorwacji, musimy zapewnić sobie wygodne miejsce pobytu. Wakacyjne domy oraz apartamenty mogą się w przypadku aktywnych turystów okazać najlepszym rozwiązaniem. Dlaczego? Bo zapewniają one wygodę oraz przestrzeń, dzięki czemu przechowywanie sprzętu sportowego staje się łatwiejsze. Są one jednocześnie rozwiązaniem tanim, a dzięki dostępowi do własnej kuchni można cieszyć się samodzielnie przygotowanymi posiłkami i zmniejszyć koszty związane z wyżywieniem. Oferty domków letniskowych w Chorwacji na stronie www.edom.pl to szereg ciekawych propozycji dla aktywnych i oszczędnych turystów. Czeka tu blisko 49 tysięcy ofert wynajmu wakacyjnych domów oraz apartamentów, w których można wypoczywać w doskonałych warunkach. Ile kosztuje taki luksus? Wbrew pozorom wakacyjne mieszkanie z mediami oraz kuchnią nie musi być wielkim wydatkiem. W gronie blisko 15 tysięcy wakacyjnych domów na terenie Dalmacji nie brak ofert, których cena tygodniowego wynajmu wynosi około 1000 złotych. Taka cena za pobyt 4-6 osób to kusząca oferta, z której z pewnością warto skorzystać. Równie kusząca pod względem cenowym jest Istria, będąca kolejnym popularnym miejscem aktywnego wypoczynku w Chorwacji. I tu czeka kilka tysięcy wakacyjnych domów i mieszkań, które można wynająć już za około 1000-1200 złotych tygodniowo.


Aktywny wypoczynek na stałym lądzie

Chorwackie kurorty mogą wiele zaoferować tym, którzy nie chcą ograniczać się do uprawiania sportów wodnych. Kuszą korty tenisowe oraz pola golfowe, nie brak też ofert związanych z jazdą konną oraz rowerowymi wycieczkami. Chorwackie parki narodowe, np. Park Narodowy Krka, kuszą też miłośników pieszych wycieczek oraz spływów kajakowych. Gęsta sieć szlaków pieszych sprawia, że miłośnicy marszów na łonie natury znajdą tu dla siebie wiele możliwości spędzania czasu w taki właśnie sposób.


Chorwacja: raj dla wodniaków

Plaże, morskie kąpieliska oraz hotelowe baseny sprawiają, że najpopularniejszą formą aktywności fizycznej w tym kraju staje się pływanie. Chorwacja jest też rajem dla tych, którzy preferują aktywny wypoczynek na wodzie lub pod wodą. Coraz liczniejsze ośrodki nurkowe to jedna z większych atrakcji na chorwackim wybrzeżu. Wielką popularnością cieszą się tu również narty wodne oraz surfing. Takie rejony, jak Dalmacja, stają się z kolei mekką dla żeglarzy. Liczne mariny pozwalają na urządzanie ciekawych rejsów, dzięki którym można połączyć aktywny wypoczynek ze zwiedzaniem najpiękniejszych wysp w Chorwacji.

Chorwacja jest krajem, który aktywnym turystom może wiele zaoferować. Na lądzie i w wodzie można spędzać czas w ciekawy sposób, łącząc dobrą zabawę z uprawianiem sportów oraz turystyką.

Polecane wideo


Skomentuj Staraj się pisać bez błędów

dodasz komentarz jako gość - jeżeli chcesz zarejestrować nicka - załóż konto z avatarami!

Jeszcze nikt tego nie skomentował. Bądź pierwsza!