Chcesz się zdrowo odżywiać i schudniąć? O tych dietach ZAPOMNIJ

przejdź do komentarzy
edyta litwiniuk edyta litwiniuk/Instagram

Edyta Litwiniuk z Shape mówi dlaczego!

Nie ma chyba momentu w roku, w który temat diet i zdrowego sposobu odżywiania traci na aktualności. O jego popularności świadczy doskonale to, jakim zainteresowaniem cieszy się w sieci. Nie będzie nadużyciem stwierdzeniem, że większość z Was ma za sobą albo testowanie konkretnych diet (odchudzających i nie tylko), albo przynajmniej wyszukiwanie informacji na ich temat.

ZOBACZ TEŻ: Edyta Litwiniuk: Kocham swój brzuch, swoje rozstępy, cellulit

Na pewno macie też świadomość ogromnej różnorodności poszczególnych sposobów żywienia. Ale czy wiecie, które z nich są najzdrowsze?

O zbadanie tego tematu pokusiły się redaktorki magazynu Shape. Stworzyły ranking dwunastu najpopularniejszych diet. Wskaźnikiem popularności była ich częstotliwość wyszukiwań w Internecie. Oceniane były pod kątem skuteczności, bezpieczeństwa dla zdrowia i wygody stosowania.

O tym, jak wypadły poszczególne diety, w Pytaniu na śniadanie. opowiedziała redaktor naczelna magazynu, Edyta Litwiniuk. Trenerka omówiła kilka pozycji z zestawienia...

Zacznijmy od podium, czyli najlepiej wypadających w rankingu diet. Pierwsze miejsce należy do diety śródziemnomorskiej. Kolejna w zestawieniu pojawiła się dieta wegańska. Trzecią okazała się być dieta oparta o niski indeks glikemiczny.


Edyta nie pominęła też ostatnich miejsc rankingu. Diety, które wg Shape najgorzej wypadły pod względem ocenianych elementów, to kopenhaska, Dukana, Atkinsa i kapuściana. Ich podstawową wadą jest wyniszczanie organizmu, osłabianie go i niemal pewny w każdym przypadku efekt jojo...

ZOBACZ TEŻ: Fałdki? Grube uda? Wiemy, jak pozbyć się z nich tłuszczu...

Cóż, popularność diety wcale nie musi świadczyć o jej dobrym wpływie na zdrowie...

Nagranie z wywiadem z Edytą obejrzycie tutaj.
Polecane wideo

Skomentuj Staraj się pisać bez błędów

dodasz komentarz jako gość

Jeszcze nikt tego nie skomentował. Bądź pierwsza!