Chcesz mieć równą opaleniznę? Lepiej unikaj tych rzeczy

przejdź do komentarzy
opalanie opalanie/unsplash.com

Wiedziałyście o tym?

Kiedy już założyliśmy, że najważniejszą rzeczą w pielęgnacji skóry jest skuteczna ochrona przed słońcem, eksperci przychodzą do nas z nowymi informacjami. Oprócz promieni słonecznych istnieje jeszcze spora liczba rzeczy, które mogą przyczynić się do powstawania plam na skórze ciała. Podpowiadamy jakie codzienne czynności powodują powstawanie zmian skórnych.

ZOBACZ TEŻ: CODZIENNE ZWYCZAJE, DZIĘKI KTÓRYM ZATRZYMASZ MŁODY WYGLĄD!


Kiedy wybierasz się na plażę lub basen, aby zażyć nieco kąpieli słonecznych, pamiętaj aby dokładnie oczyścić skórę z perfum. Ich działanie, w połączeniu z promieniami słonecznymi, może wywołać poważną reakcję fototoksyczną, która jest niebezpieczna dla naszej skóry. Perfumy na ciele mogą spowodować reakcję podobną do oparzeń, która po upływie kilku miesięcy może przemienić się w przebarwienie skórne.

Unikaj używania witaminy A i retinolu na słońcu. Na zimę te produkty są idealne – złuszczają, zamykają pory i wygładzają zmarszczki, ale w okresie letnim mogą być niebezpieczne, ponieważ złuszczanie się skóry powoduje, że jest ona bardziej wrażliwa i czuła na słońce.

ZOBACZ TEŻ: CHCESZ, BY TWOJE USTA WYDAWAŁY SIĘ WIĘKSZE? WYKORZYSTAJ TE GENIALNE TRIKI!

Jeżeli niedawno przeszłaś zabieg, który wymagał użycia lasera, lepiej nie wystawiaj swojej skóry na słońce. Wiązki laseru działają bezpośrednio na melaninę czyli barwnik skóry, dlatego jeśli nie chcesz, aby na Twoim ciele pojawiły się plamy – unikaj opalania.

Co Wy na to?

Polecane wideo

Skomentuj Staraj się pisać bez błędów

dodasz komentarz jako gość

Wasze komentarze (1): sortuj
  • gość: kalafiora 30-06-19, 15:20 cytuj
    dla mnie podstawa to pilnowanie tego ile czasu się opalam na której stronie, to jest bardzo ważne. ale trzeba też pamiętać, że nie można się dorwać i chcieć szybko się opalić, bo można się tylko poparzyć. mi się to przydarzyło rok temu i na szczęście uratował mnie żel Help4Skin - bez niego bym się bardzo długo męczyła, a tak to przyniósł mi ulgę.