Paznokcie żelowe od kilku lat cieszą się niesłabnącą popularnością. Ze względu na ich niesamowitą trwałość i piękny wygląd nie brakuje jego zwolenniczek, które regularnie korzystają z tej metody. Zobacz w jaki sposób możesz wykonać taki manicure w domu!

Paznokcie żelowe krok po kroku

Paznokcie żelowe to metoda, która sprawdzi się u kobiet, które chcą cieszyć się pięknym wyglądem dłoni przez naprawdę długi czas. Dobrze wykonany manicure może utrzymać się nawet do 3 tygodni bez żadnych poprawek.

Zasadniczo istnieją dwie metody wykonania tego typu manicuru:

– paznokcie żelowe na tipsie
– paznokcie żelowe na formie

ZOBACZ TEŻ: PAMIĘTACIE KULTOWY WZÓR TIE-DYE? TERAZ KRÓLUJE NA PAZNOKCIACH!

Jeśli chodzi o pierwszą metodę, jej wykonanie polega na pokryciu tipsów żelem, a w przypadku drugiego wyboru jest to przedłużenie paznokci żelem na specjalnym szablonie (jest to mała naklejka), który przykleja się do paznokci, a po zastygnięciu żelu modeluje się go do określonego kształtu.

Żelowe paznokcie bez problemu można wykonać w domowym zaciszu, na początku może wydawać się to trudne i zająć trochę czasu, ale po kilku próbach można dojść do wprawy i skrócić czas przygotowania manicuru. Zazwyczaj zajmuje to wtedy około 2 godzin.

Do przygotowania paznokci żelowych potrzebujemy:

– lampy do utwardzania;
– szablony (formy);
– blok polerski;
– pilniki;
– drewniane patyczki;
– odtłuszczacz (cleaner);
– kolorowy lakier hybrydowy;
– żel;
– pędzelek do nakładania żelu;
– oliwka do nawilżenia skórek;
– płyn do dezynfekcji;
– primer;
– top (lakier nawierzchniowy).

W tym przypadku opisana metoda będzie dotyczyła przedłużania paznokci na szablonie.

paznokcie żelowe na formie krok po kroku

Zanim przejdziemy do robienia paznokci żelowych dezynfekujemy dłonie. Następnie zmiękczamy skórki i drewnianym patyczkiem delikatnie je odsuwamy (jeśli jest taka potrzeba wycinamy je cążkami).

Następnie przechodzimy do nadania kształtu naszym naturalnym paznokciom. Skracamy je pilnikiem i wyrównujemy ich kształt, potem matowimy całą płytkę za pomocą bloku polerskiego. Biały pyłek z paznokci usuwamy za pomocą szczoteczki z delikatnym włosiem i przemywamy paznokcie cleanerem.

Aby zwiększyć trwałość paznokci żelowych nakładamy primer, który odtłuści płytkę. Należy robić to ostrożnie i omijać okolice skórek. Czekamy kilka sekund, aż preparat odparuje.

Teraz przechodzimy do przedłużania – na każdy paznokieć nakładamy szablon. Trzeba zrobić to tak, by końcówka naszych paznokci trzymała szablon i ściśle do niego przyległa. To bardzo ważne, by odpowiednio go nałożyć, ponieważ podczas utwardzania żelu nie może się odkleić.

ZOBACZ TEŻ: JEDWABNE PAZNOKCIE – METODA, KTÓRA WYPRZEDZA ŻELE! JEST NIESAMOWICIE TRWAŁA

Po nałożeniu szablonów, nakładamy żel uv i wybieramy jaką długość i kształt mają mieć nasze paznokcie żelowe (w tym pomocna jest miarka, która jest zamieszczana na szablonach).

Nakładanie żelu to bardzo ważny krok – pamiętajmy, że nie może rozlewać się po bokach i dotykać skórek. Warto też zwrócić uwagę na miejsce, w którym naturalna płytka łączy się z szablonem.

Teraz utwardzamy żel w lampie uv – jeśli chodzi o czas, to ta informacja będzie zamieszczona na opakowaniu żelu. Następnie nakładamy kolejną warstwę i po ponownym utwardzeniu, delikatnie zdejmujemy szablon i ponownie odtłuszczamy.

Przechodzimy do piłowania i nadawania ostatecznego kształtu naszych żelowych paznokci. Piłujemy i wyrównujemy ewentualne nierówności.

Paznokcie żelowe mogą wyglądać jak naturalne, ale trzeba postarać się podczas piłowania, by nie były one zbyt grube, dlatego warto przyłożyć się do tej czynności i zwrócić uwagę na boki usuwając z nich nadmiar żelu. Na koniec wszystko przemywamy cleanerem i nakładamy wybrany lakier hybrydowy i top – pamiętając, by po każdej z nałożonych warstw utwardzić wszystko w lampie uv. I gotowe! Na koniec odtłuszczamy płytkę i pielęgnujemy skórki za pomocą zmiękczającej i nawilżającej oliwki.

Paznokcie żelowe mogą mieć różną długość i kształt – obecnie najpopularniejsze są migdałki, dzięki czemu całość wygląda naturalnie i bardzo subtelnie.

Paznokcie żelowe a hybrydowe

Obie wersje są bardzo popularne, jednak w przypadku klasycznej hybrydy nie mamy możliwości przedłużenia paznokci. To właśnie żel aplikowany na formę i utwardzany w lampie sprawia, że paznokcie są dłuższe i mniej narażone na pęknięcia i odpryski.

ZOBACZ TEŻ: MATOWY LAKIER KTÓRY ZROBISZ W 5 SEKUND I INNE SZTUCZKI NA PIĘKNY DOMOWY MANICURE

Jak ściągnąć paznokcie żelowe

Tak jak każda metoda stylizacji paznokci, również paznokcie żelowe mogą z czasem pogorszyć stan naszej naturalnej płytki paznokcia.

Warto więc od czasu do czasu zdjąć żele i zająć się pielęgnacją i odżywieniem paznokci.

Jak zdjąć paznokcie żelowe? To bardzo proste. Na początku matowimy wszystko blokiem polerskim, po czym nanosimy nasączony acetonem wacik pojedynczo na każdy paznokieć i zabezpieczamy wszystko folią aluminiową. Po odczekaniu około 15 minut delikatnie zsuwamy pozostałości żelu i lakieru drewnianym patyczkiem. Jeśli są jakieś pozostałości pozbywamy się ich za pomocą polerki. Na koniec nakładamy oliwkę do skórek. Możemy też nałożyć regenerującą odżywkę. I gotowe.

Dziewczyny a Wy często korzystanie z paznokci żelowych? Dajcie znać w komentarzach