Byle się wcisnąć: za małe sukienki

przejdź do komentarzy
diety diety/Zeberka.pl

Dieta na mniejszy rozmiar. Też tak masz?

Aż 50% kobiet gotowych jest kupić za małą sukienkę wierząc w to, że wcisną się w nią na Święta - donosi brytyjski Daily Mail.

To popularna dieta. Grażyna Szapołowska sama powiedziała kiedyś, że robi podobnie - kupuje fenomenalne ubrania odrobinę za małe. Wówczas ma motywację, by zrzucić zbędne kilogramy.


Tyle tylko, że większość z tych pań, które decydują się na za małą kreację, przeceniają swoje możliwości utraty wagi. Efekt? Część z nich i tak wbija się w obcisłą sukienkę, "bo szkoda", reszta kreację oddaje, odwiesza w czeluście szafy, a pozostałe szczęściary faktycznie mogą się w niej świetnie zaprezentować.

Przedsylwestrowa dieta to nic nowego - jeśli mamy przed sobą perspektywę imprezy, na której chcemy wyglądać jak najlepiej, narzucamy sobie krótki reżim, który trwa mniej więcej do świąt. Jedynie 20% kobiet potrafi wytrwać w postanowieniach. Reszta tonie w pokusach świątecznych ciast i innych potraw.

- Znamy opowieści o ludziach, którzy chcą zrzucić kilka kilo przed świętami, ale zawsze zachęcamy do bardziej całościowego podejścia - mówi Gavin Aley z Herbalife. - Ci, którzy przechodzą na dietę wyznaczają sobie nierzeczywiste cele, a to może mieć negatywny wpływ na to, co chcą osiągnąć. Później czują się jak przegrani. Przejście na szybką dietę, by natychmiast pozbyć się wagi może mieć odwrotny skutek w dłuższej perspektywie.


Co zatem można zrobić?

Przystępuj do diety "z drugiej strony". Nie mów sobie: muszę schudnąć 10 kilo. Zamiast tego zmień podejście do swojego odżywiania się. Najpierw zrób rewolucję w kuchni, dopiero później możesz zacząć liczyć kalorie i ważyć się.


Co zrobić, by nie przegrać ze świątecznym obżarstwem?

Bez silnej woli się nie obejdzie, ale mogą pomóc małe talerzyki i mniejsze sztućce. Nakładaj sobie mniejsze porcje - w święta je się tyle, że i tak nie poczujesz, że jeszcze mniej od innych.

W odwiedziny i na imprezy nigdy nie przychodź głodna. Nie bój się odmawiać, kiedy ktoś nakłada Ci na talerz za dużo. A na imprezach typu Sylwestra jedz mniej, ale regularnie. Oczywiście z małych talerzy. ;-)

- Planując dietę nigdy nie patrz na najbliższą imprezę - dodaje Aley. - Nie traktuj jej jako celu, ale jako środek do tego, by przejść na zdrowszy, bardziej racjonalny sposób odżywiania.

Polecane wideo


Skomentuj Staraj się pisać bez błędów

dodasz komentarz jako gość - jeżeli chcesz zarejestrować nicka - załóż konto z avatarami!

Jeszcze nikt tego nie skomentował. Bądź pierwsza!