Brwi na pierwszym planie: trend wiosny 2014

przejdź do komentarzy
brwi idealne brwi idealne/© Fame/Flynet

Kredki, cienie, żele - wszystko się przyda.

Brwi są odkryciem sezonu. Co w nich takiego nowego? Niby nic, ale makijażyści nagle poświęcają im więcej uwagi. Jakie łuki lansują na wiosnę i lato 2014?

Czytaj więcej: Piękne brwi - to Ci się przyda

Ma być naturalnie i absolutnie nie wolno nam przesadzać z regulacją. Ważne jednakże, by brwi były trzymane w ryzach. Stylizacja brwi to jednakże trudna sztuka.

Triumfy święcą wszelkie kredki do ich podkreślania - stanowią chyba najwygodniejszy sposób, bo cienie do brwi, choć precyzyjne, wymagają już nieco więcej zachodu.

Dolce & Gabbana wypuścił właśnie nowy produkt: The Brow Liner. Co w nim takiego innowacyjnego? M.in. kształt kredki - jest ona płaska i ścięta, by móc rysować kreski jak najlepiej imitujące naturalne włoski.

CZYTAJ WIĘCEJ:

Brwi na pierwszym planie: trend wiosny 2014

Nie wymaga ona ostrzenia i daje równy kolor.


Tak naprawdę bardzo podobny kosmetyk ma już w swej ofercie marka Smashbox (kredka o nazwie Brow Tech To Go, cena 109 zł).

A czy możliwe jest naturalne dorysowanie i zagęszczenie brwi? Owszem, ale potrzebuje wprawnej ręki. Chłopak z filmiku poniżej opanował tę sztukę do perfekcji:Jak wyznaczyć brwi idealne?

Posłuż się ołówkiem, który przyłóż równolegle pionowo do nosa. Brew powinna zaczynać się wraz z miejscem, które wyznaczy ołówek. Najwyższy punkt brwi wyznaczysz prowadząc ołówek od kącika nosa przez źrenicę, patrząc przed siebie, zaś koniec brwi - jeśli przyłożysz ołówek do płatka nosa i zewnętrznego kącika oka.

Tak, jak na poniższej ilustracji:

1. Linia poprowadzona od płatka nosa przez wewnętrzny kącik oka wskazuje idealny początek brwi.
2. Najwyższy punkt łuku wskazuje linia poprowadzona od płatka nosa poprzez zewnętrzną część tęczówki.
3. Koniec brwi wskazuje linia poprowadzona od płatka nosa przez zewnętrzny kącik oka.

Polecane wideo


Skomentuj Staraj się pisać bez błędów

dodasz komentarz jako gość - jeżeli chcesz zarejestrować nicka - załóż konto z avatarami!

Jeszcze nikt tego nie skomentował. Bądź pierwsza!