Autor diety Dukana skreślony z listy lekarzy!

przejdź do komentarzy
dieta dukana dieta dukana/YouTube

Kolejne kontrowersje wokół dietetyka...

Narastają wątpliwości i kontrowersje wokół popularnej diety proteinowej oraz jej autora, Pierre'a Dukana. Ostatnio został on wykreślony z francuskiej listy lekarzy - jako podaje portal rmf24.pl. Przyczyną miało być złamanie etyki zawodowej!

Jakie zarzuty są kierowane pod adresem dietetyka? Wg francuskiej Naczelnej Izby Lekarskiej, z lekarza przeistoczył się w biznesmena. Zamiast poświęcać się pomocy ludziom, bardziej skupiał się na reklamowaniu opracowanej przez siebie diety.

Autor diety Dukana ukarany skreśleniem z listy lekarzy!Wątpliwości i dyskryminacja
W sprawie tej nie pomagają też wątpliwości, co do nieszkodliwości jego metody odchudzania. Miał je rozwiać proces sądowy, który Dukan wytoczył Jean Michelowi Cohenowi - chodziło o oszczerstwo, jakim miało być określenie diety szkodliwą dla zdrowia. Wyrok nie był korzystny dla Dukana, przegrał on sprawę.

Ostatecznie dietetyk pogrążył się dyskryminującym komentarzem, w którym proponował, by otyłym uczniom obniżać oceny...


Skreślenie z listy
Komisja dyscyplinarna francuskiej Naczelnej Izby Lekarskiej doszła do wniosku, że na liście francuskich lekarzy nie ma miejsca dla biznesmena, który dodatkowo dopuszcza się wygłaszania podobnych poglądów i wszczęła przeciwko niemu postępowanie. W ramach protestu Dukan sam złożył wniosek o skreślenie go z listy.

Razem z kolejną falą krytyki przetaczającą się przez dietę (jako wywołującą m.in. powstawanie kamieni w nerkach) i jej autora, pojawiły się także głosy wskazujące na zawiść środowisk lekarskich i w niej upatrujących przyczyn nagonki...

Co sądzicie o tych kontrowersjach?

Autor diety Dukana ukarany skreśleniem z listy lekarzy!

Polecane wideo


Skomentuj Staraj się pisać bez błędów

dodasz komentarz jako gość - jeżeli chcesz zarejestrować nicka - załóż konto z avatarami!

Jeszcze nikt tego nie skomentował. Bądź pierwsza!