Audrey Hepburn - dziś 85. rocznica urodzin wielkiej gwiazdy

przejdź do komentarzy
audrey hepburn audrey hepburn/mat. pras.

Wspominamy ikonę kina, stylu i mody!

Wielka gwiazda kina, zdobywczyni Oscara, działaczka charytatywna, niekwestionowana ikona mody i stylu - tak chyba najkrócej można opisać Audrey Hepburn. Aktorka obchodziłaby dziś swoje 85. urodziny - co nie pozostało niezauważone przez Google'a.

Audrey Hepburn - dziś 85. rocznica urodzin wielkiej gwiazdyPierwsze, co kojarzy się nam z gwiazdą, to styl, szyk, elegancja i klasyka. Audrey zyskała dzięki nim status ponadczasowej ikony, utożsamiającej w swoim wizerunku wszystkie te cechy.

Do historii popkultury przeszły jej stylizacje ze Śniadania u Tiffany'ego z małą czarną i wysoko upiętym kokiem. Choć nie była to jej oscarowa rola, to właśnie ona uczyniła z niej nieśmiertelny symbol, ideał kobiecości - zarówno w kwestii stylu, jak i wyglądu.

Zobacz też: Lisa Eldridge: Makijaż w stylu Audrey Hepburn

Audrey Hepburn - dzigś 85. rocznica urodzin wielkiej gwiazdyTriki urodowe i makijaż w jej stylu są stałą częścią urodowego kanonu wielkich gal. Do dziś nie brak gwiazd, które ze stylu Audrey czerpią inspirację na czerwonym dywanie.

Aktorka wiedziała, jak dbać o swoją urodę i doskonałą figurę. W zasadzie przez większość swojego życia była na diecie. Błędne są jednak podejrzenia, jakoby miała anoreksję.

Zobacz też: Sekrety urody gwiazd: Audrey Hepburn

Jeszcze jednym, wielkim atutem Hepburn był jej codzienny styl. Prosty, wyrafinowany, niezwykle kobiecy i aktualny do dziś. Która z nas nie posiada w swojej garderobie rozkloszowanej spódnicy, spodni cygaretek, bluzki z okrągłym dekoltem i rękawami 3/4, balerin i dużych ciemnych okularów?

Ten styl - jej styl - chyba już nigdy nie przeminie!

A z czym Wam kojarzy się aktorka?


Audrey Hepburn - dzigś 85. rocznica urodzin wielkiej gwiazdy

Audrey Hepburn - dzigś 85. rocznica urodzin wielkiej gwiazdy

Polecane wideo


Skomentuj Staraj się pisać bez błędów

dodasz komentarz jako gość - jeżeli chcesz zarejestrować nicka - załóż konto z avatarami!

Jeszcze nikt tego nie skomentował. Bądź pierwsza!