Afera polityczna we Włoszech z udziałem Chiary Ferragni i reklamą wody za 8 euro

przejdź do komentarzy
chiara ferragni chiara ferragni/instagram.com/chiaraferragni

Włosi oburzeni kontraktem blogerki. Podjęli działania, by zdelegalizować wodę Evian w kraju.

Limitowana edycja wody pojawiła się we włoskich sklepach zaledwie kilka dni temu. Jednak oburzenie konsumentów i osób zaangażowanych w politykę kraju jest tak wysokie, że wszystkie butelki zostaną wkrótce wycofane. Szum wokół sprawy wywołała cena - jedna butelka z wizerunkiem blogerki kosztuje bagatela 8 euro, czyli prawie 35 złotych. Za niecały litr zwykłej wody do picia. A nie, przepraszamy, sprowadzonej z Francji.

ZOBACZ TEŻ: OTO, DLACZEGO NIGDY NIE POWINNAŚ WKŁADAĆ PÓŁPRZEZROCZYSTEGO BODY

Jak zauważył projektant Michał Zaczyński, w dobie odchodzenia od wysokiego zużycia plastiku oraz coraz większej świadomości ludzi na temat zanieczyszczenia planety szkłem, plastikiem oraz CO2 w powietrzu od transportowania niepotrzebnych rzeczy, sprawa jest tym bardziej oburzająca.

Włosi zgłosili się z tym do włoskiego parlamentu oraz różnych organizacji konsumenckich. Padło głośne pytanie, czy aby sam wizerunek znanej blogerki powinien mieć tak wielki wpływ na cenę produktu.

W obronie Chiary stanął jednak jej mąż, Fedez, który nazwał zamieszanie "polowaniem na czarownice", twierdząc, że na włoskim rynku jest bardzo wiele drogich wód mineralnych oraz innych produktów z wysokiej półki, które są jawnie przepłacane.


ZOBACZ TEŻ: Chiara Ferragni w sesji dla amerykańskiej edycji magazynu Cosmopolitan!

Afera okazała się mieć jednak odwrotny skutek od zamierzonego - te butelki, które są jeszcze na półkach błyskawicznie się wyprzedają, podbijając sukces sprzedażowy limitowanej serii.

Nie uważacie, że 35 złotych za niecały litr wody to przesadzona cena?Polecane wideo

Skomentuj Staraj się pisać bez błędów

dodasz komentarz jako gość

Wasze komentarze (2): sortuj
  • gość: Gość 25-10-18, 11:35 cytuj
    nie wiem czy to chęć wzbogacenia się czy jak? u nas nikt takich akcji nie wymyśla, cisowianka ma tanią i dobrą wodę i żadna blogerka polska nie wymyśliła że ją sprzeda za 30 złotych
  • gość 15-10-18, 14:01 cytuj
    No ja bym takiej nie kupiła, bez względu na to, kto by był umieszczony na butelce ;)