Mit 1: Oświadczyny – tak, żeby wszyscy widzieli

Na stadionie, podczas koncertu lub w galerii handlowej w formie flashmobu. Twój ukochany klęka na prawe kolano i pyta, czy zostaniesz jego żoną. Jesteś szczęśliwa i podekscytowana? A może onieśmielona i zawstydzona? Spektakularne zaręczyny w świetle reflektorów nie każdej kobiecie przypadną do gustu. Wiele dziewczyn marzy, aby celebrować tę ważną chwilę tylko we dwoje. Intymne zaręczyny w cztery oczy także mogą być szalenie romantyczne. W domowym zaciszu lub na pustej dzikiej plaży słowa oświadczyn zabrzmią jak najpiękniejsze zaklęcie.

Mit 2: Zaręczyny – wymagany staż związku

Fora w sieci huczą od pytań o odpowiedni czas trwania związku przed zaręczynami. W poszukiwaniu jednoznacznej odpowiedzi zupełnie zapomina się o najważniejszym: każda para jest inna i w każdej z nich gotowość na zaręczyny pojawi się w innym momencie. Zdarzają się opinie, że warto poznawać się przez „cztery pory roku”, naukowcy z tajemniczych wzorów wyliczają optymalny czas trwania związku co do dnia (1 rok 8 mc i 3 dni!), jeszcze inni potrzebują kilku lat, aby mieć poczucie, że dobrze poznali partnera. Kiedy jednak rozejrzymy się wśród znajomych par małżeńskich łatwo będzie zauważyć, że tak naprawdę nie ma reguły ani złotej recepty na sukces małżeństwa – a na pewno nie jest ona zaklęta w stażu związku poprzedzającym oświadczyny.

Mit 3: Ślub – koniecznie rok po zaręczynach

Zaręczyny nie muszą zwiastować rychłego wesela. Zdarza się, że narzeczeni decydują się odłożyć w czasie decyzję o ślubie, chcąc uzbierać kwotę niezbędną do przygotowania uroczystości. Przedłużenie okresu narzeczeństwa, o ile jest wspólną decyzją, ma swoje zalety. To czas, w którym możecie się jeszcze lepiej poznać i zbudować bazę wspólnych wspomnień we dwoje. Nierzadko po latach małżonkowie wspominają narzeczeństwo jako jeden z najpiękniejszych okresów w ich życiu. Warto jednak pamiętać, że przed wami całe życie, a bezzasadne odkładanie ślubu w czasie może powodować niezrozumienie i obawy u ukochanej osoby.

Mit 4: Im większy brylant, tym lepiej

Ile kobiet, tyle… wymarzonych pierścionków. Klasyczny jednokamieniowy pierścionek to klasa w sama w sobie. Choć z pewnością przypadnie do gustu miłośniczkom tradycyjnej biżuterii, nie zawsze musi być spełnieniem marzeń. Zamiast jednego dużego brylantu w pierścionku mogą znajdować się np. trzy mniejsze kamienie lub kamień centralny w towarzystwie brylantów zakutych w obrączce. W zależności od gustu przyszłej narzeczonej warto zdecydować się na jeden duży brylant lub poświęcić wielkość kamienia centralnego na rzecz drobniejszych kamieni zakutych w obrączce. Należy również pamiętać, że nie każda kobieta lubi skupiać na sobie uwagę, dlatego wielkość brylantu warto uzależnić od stylu i osobowości ukochanej.

Mit 5: Pierścionek zaręczynowy – tylko z żółtego złota

Żółte złoto to nieśmiertelna zaręczynowa klasyka. Coraz bardziej popularne staje się jednak także białe złoto, czyli stop żółtego złota z dodatkiem srebra, niklu, palladu lub cynku. Dzięki temu pierścionek nabiera określonej barwy, a zarazem stanowi nowoczesną odsłonę klasycznego designu.

6 zaręczynowych mitów – sprawdź, czy w nie wierzysz

Mit 6: Wybór pierścionka zaręczynowego – zawsze w tajemnicy

Jeśli chcesz sama wybrać idealny pierścionek zaręczynowy, nic nie stoi na przeszkodzie, żebyście razem z przyszłym narzeczonym udali się do jubilera. Dzięki temu nie tylko będziesz miała pewność, że na twoim palcu na zawsze zagości wymarzony pierścionek, ale również dobierzecie odpowiedni rozmiar pierścionka, a przyszły narzeczony odetchnie z ulgą, nie obawiając się, że wybrany przez niego model nie przypadnie ci do gustu.

Przy wyborze rozmiaru zwróć uwagę, że pierścionek powinien z lekkim oporem przejść przez staw palca i swobodnie spocząć u jego nasady. Dzięki temu będziesz mieć pewność, że nie będzie zbyt ciasny i zbyt luźny. Wybierając pierścionek wspólnie z partnerem, upewnisz się, że pierścionek będzie pasował jak ulał. Pamiętaj jednak, że rozmiar palca może się wahać w zależności od pory roku czy wysiłku fizycznego. Latem palce są bardziej opuchnięte z powodu wyższej temperatury. Jeżeli wybierasz pierścionek w tej porze roku, musisz wziąć pod uwagę to, że wraz z nadejściem chłodniejszych dni, może okazać się, że pierścionek będzie za luźny.

Znacie inne popularne zaręczynowe mity? Podzielcie się nimi w komentarzach!