6 porad jak ćwiczyć w domu

przejdź do komentarzy
jak ćwiczyć w domu jak ćwiczyć w domu/© StarStock

Możesz zacząć już dziś.

Chcesz zacząć ćwiczyć w domu, ale brakuje Ci motywacji. Znamy to. Dlatego podpowiadamy jak z pomocą 6 prostych zasad rozpocząć pracę na wymarzoną sylwetką już dzisiaj.

Systematyczność


Przede wszystkim musisz zmotywować się do regularnego wykonywania ćwiczeń ćwiczenia. Wygospodaruj 30 minut czasu dla siebie. Ustal dni i godziny, w których będziesz ćwiczyła, zapisz je w kalendarzu i trzymaj się planu. Na początku może nie być łatwo, ale z biegiem czasu nie będziesz mogła funkcjonować bez swoich 30 minut treningu.

Cierpliwość


Na drodze do wymarzonej sylwetki najczęściej staje „słomiany zapał” oraz brak szybkich i widocznych efektów. Zanim zaczniesz pierwszy trening musisz zdać sobie sprawę, że na efekty trzeba będzie poczekać. Ale jeżeli będziesz ćwiczyła regularnie na pewno się pojawią, a żadna minuta treningu nie pójdzie na marne.

Pamiętaj o rozgrzewce


Ćwicząc w domu nigdy nie zapominaj o rozgrzewce – jest ona najważniejszą i obowiązkową częścią każdego treningu. Obniża ryzyko kontuzji i przygotowuje mięśnie na większy wysiłek, dzięki czemu sam trening będzie przynosił większe efekty. Pamiętaj, że tłuszcz zaczyna się spalać dopiero po około 10 minutach aktywności fizycznej.

Pomogą drobne akcesoria…Niewielkim kosztem możesz mieć swoją prywatną mini siłownię. Warto zaopatrzyć się w kilka przyrządów, które zachęca do treningu, urozmaicą ćwiczenia, a przy tym nie zajmą dużo miejsca. Pomocne będą hantle, mata do ćwiczeń czy skakanka. Jeżeli marzysz o płaskim brzuchu, warto zastanowić się na kupnem pasa typu sauna, który zwiększa wydzielanie potu.

… oraz ładny strój


Nie wychodzisz z domu, ale to nie oznacza, że masz ćwiczyć w powyciąganej koszulce albo starej piżamie. Zainwestuj w legginsy i koszulkę specjalnie do ćwiczeń. Jeżeli będziesz czuła się atrakcyjna, również ćwiczenia będziesz wykonywała efektywniej, a trening z obowiązku przekształci się w przyjemność


Nie zaszkodzi dieta


Dieta, a nie głodzenie się. Zapamiętaj, że nigdy nie wolno ćwiczyć na czczo! Spalisz wówczas mięśnie, a nie tkankę tłuszczową. Również po wysiłku nie ograniczaj posiłku. Trenerzy mówią o tak zwanej „złotej godzinie” po treningu, kiedy to organizm szybciej spala kalorie. Dlatego do ok. 50 minut po ćwiczeniach powinnaś dostarczyć niezbędnych wówczas organizmowi węglowodanów.

6 porad jak ćwiczyć w domu
Decathlon, biustonosz fitness, 54,99 zł

6 porad jak ćwiczyć w domu
Decathlon, legginsy Breathe+, 59,99 zł

6 porad jak ćwiczyć w domu
Decathlon, koszulka Breathe+, 39,99 zł

6 porad jak ćwiczyć w domu
Decathlon, mata, 79,99 zł

6 porad jak ćwiczyć w domu
Decathlon, skakanka, 19,99 zł

6 porad jak ćwiczyć w domu
Decathlon, hantle, 14,99 zł

Ćwiczymy! #kasiabigos #shape #fitness

Zdjęcie zamieszczone przez użytkownika Zeberka (@zeberka.pl)Polecane wideo


Skomentuj Staraj się pisać bez błędów

dodasz komentarz jako gość - jeżeli chcesz zarejestrować nicka - załóż konto z avatarami!

Wasze komentarze (1): sortuj
  • gość 10-02-18, 13:11 cytuj
    Ja też ćwiczę w domu. Jednak na początku jak zaczęłam ćwiczenia to okazało się, że pojawił się ból pleców. Później trafiłam do świetnych Pań fizjoterapeutek ze Słomczyńskiego 12 w Krakowie tel. 698115115 (gdyby ktoś potrzebował) i okazało się, że robiłam błędy w tych ćwiczeniach. Po serii zabiegów i ćwiczeń u nich, wróciłam już bez problemu do ćwiczeń w domu zachowując uwagi, które mi powiedziały i teraz już jest ok. Także polecam rozpocząć ćwiczenia ze specjalistą, bo samemu to nie zawsze dobrze się kończy.
    Nie masz konta? Zarejestruj się!