4 triki, dzięki którym nie kupisz tuszu, który nie spełnia twoich oczekiwań

przejdź do komentarzy
tusz do rzęs tusz do rzęs/© iStock

Też tak robicie?

Tusz do rzęs to jeden z tych makijażowych kosmetyków, które uważamy za must have. Możemy śmiało zrezygnować w kryjącego podkładu (zwłaszcza teraz, latem), bronzera, rozświetlacza, a nawet różu, ale maskarę pomijamy raczej rzadko. To ona uwydatnia nasze spojrzenie, dzięki niej zyskujemy tak pożądaną tajemniczość.

A mimo to nadal z trudem znajdujemy w sklepie kosmetyk, który spełnia nasze oczekiwania. Ciągle borykamy się z tuszem osypującym się, sklejającym włoski czy szybko gęstniejącym. Tymczasem wystarczy zwrócić uwagę na 4 aspekty, by niewypały już nam się przytrafiały.

ZOBACZ TEŻ: DLACZEGO OTWIERAMY USTA PODCZAS MALOWANIA RZĘS? POWÓD JEST BANALNY!

Przy wyborze maskary, kieruj się przede wszystkim... tym, czy tusz polubił się z twoimi oczami. Jeśli zauważyłaś lub poczułaś jakiekolwiek podrażnienie, natychmiast zrezygnuj z kosmetyku, który wywołuje takie reakcje. Nawet, jeśli wspaniale podkręca, wydłuża i pogrubia.


Zakładamy, że wszystko jest dobrze. Możesz więc skupić się teraz na efekcie. O jaki ci chodzi? Nie kupuj tuszu tylko dlatego, że podoba ci się szczoteczka. Przeczytaj na opakowaniu, jaki rezultat osiągniesz.

ZOBACZ TEŻ: KOBIETA STRACIŁA WZROK PO ZASTOSOWANIU 20-LETNIEJ MASKARY!

Ale szczoteczka, a dokładnie jej kształt też ma bardzo duże znaczenie. Większość z nas kupuje tusze z za dużą szczoteczką - wtedy sklejone rzęsy mamy wręcz na własne zamówienie.

Silikonowa czy tradycyjna? Każda z nas ma swój typ. Jaki sprawdzi się w twoim przypadku? Jedynym sposobem, aby się dowiedzieć, jest przetestowanie obydwu rozwiązań.

Polecane wideo

Skomentuj Staraj się pisać bez błędów

dodasz komentarz jako gość

Wasze komentarze (5): sortuj
 • gość 17-08-18, 22:56 cytuj
  Co za kretyńskie porady - wypróbuj to się dowiesz 🤣
 • gość 16-08-18, 10:39 cytuj
  To są triki? To jest pomylka jakaświata.
 • gość 15-08-18, 17:58 cytuj
  Ani to triki ani to artykuł
 • gość 15-08-18, 13:23 cytuj
  To maja byc triki? To nie sa zadne triki, a "probuj az znajdziesz".
 • gość 15-08-18, 13:00 cytuj
  Triki dzieki ktorym kupisz tusz jakiego nie chcesz