4 cechy, które prawdopodobnie odziedziczyłaś po swojej mamie! (FOTO)

przejdź do komentarzy
viral viral/iStock

Zaskoczona?

Stereotypy o tym, że każda kobieta, wcześniej czy później, zmienia się w swoją matkę, nie wzięły się znikąd. Nauka i genetyka zgodnie twierdzą, że jest kilka rzeczy, które dziedziczymy po mamie, czy tego chcemy, czy nie. Oto 4 z nich! Jesteście zainteresowane?

ZOBACZ: DZIEWCZYNA SPAŁA 5 LAT NA JEDNEJ PODUSZCE. TO CO POJAWIŁO SIĘ NA JEJ RZĘSACH...

Inteligencja


Podobno inteligencję przejmujemy od mamy, nie od taty. W badaniu przeprowadzonym przez naukowców z Wydziału Nauk Społecznych i Zdrowia Publicznego w Glasgow Research Medical przeanalizowano ponad 12 000 młodych ludzi w wieku od 14 do 22 lat w celu ustalenia, które czynniki wpływają na inteligencję, w tym na status społeczno-ekonomiczny i edukację. Iloraz inteligencji uczestników był średnio o 15 punktów większy lub mniejszy od ilorazu inteligencji mamy.

4 cechy, które odziedziczyłaś po swojej mamie! (FOTO)

To, jak sypiasz


Masz problemy z zasypianiem? Prawdopodobnie Twoja mama również cierpi na bezsenność... Badania opublikowane w ubiegłym roku w czasopiśmie Sleep Medicine sugerują, że matki przekazują swoje nawyki do spania swoim dzieciom. Co ciekawe, naukowcy nie zauważyli tego "połączenia" z ojcami. Jeśli więc Twoja mama może zasnąć gdziekolwiek, przypuszczamy, że masz szczęście!

ZOBACZ: TEN FILM OBEJRZAŁO PONAD 3 MILIONY OSÓB, CHOĆ TO TYLKO WYPADAJĄCE WŁOSY...

4 cechy, które odziedziczyłaś po swojej mamie! (FOTO)

To, jak szybko się starzejesz


Twoja mama wygląda jak nastolatka? Masz szczęście! Wygląda na to, że geny naszych matek mogą wpływać na nasz wygląd. Naukowcy z Niemiec stwierdzili, że DNA z mitochondriów - które dziedziczymy wyłącznie od naszych matek - może częściowo kontrolować tempo starzenia.

4 cechy, które odziedziczyłaś po swojej mamie! (FOTO)

To, kiedy przejdziesz menopauzę


Wiek, w którym przejdziesz menopauzę, może być odziedziczony po twojej mamie. Badanie przeprowadzone w 2011 r. Badacze z brytyjskiego Instytut Badań nad Rakiem przeanalizowali 2000 kobiet i wykazali, że zarówno wczesna, jak i późna menopauza - określona jako występująca przed 45 rokiem życia lub po 55. roku życia - mogą być "dziedziczna".

ZOBACZ: TEN TREND W MANICURE TO NUMER 1 NA PINTEREŚCIE

4 cechy, które odziedziczyłaś po swojej mamie! (FOTO)


Polecane wideo


Skomentuj Staraj się pisać bez błędów

dodasz komentarz jako gość - jeżeli chcesz zarejestrować nicka - załóż konto z avatarami!

Wasze komentarze (5): sortuj