12 ciekawostek na temat tuszu do rzęs

przejdź do komentarzy
tusze do rzęs tusze do rzęs/mat. pras., FreeDigitalPhotos

Wiedziałaś o tym?

Tusz do rzęs to kosmetyk, bez którego nie wyobrażamy sobie życia, a już na pewno codziennego makijażu! Przedstawiamy Wam 12 ciekawostek o tym niezastąpionym produkcie!

ZOBACZ KONIECZNIE: 10 NAJLEPSZYCH WG NAS TUSZÓW DO RZĘS

1. Tusz został wynaleziony w 1830 roku przez francuskiego perfumiarza, Eugene Rimmela. Stał się tak popularny, że do dzisiaj w kilku językach (m.in. w francuskim i portugalskim) słowo Rimmel oznacza tusz do rzęs.

12 ciekawostek na temat tuszu do rzęs
2. Eugene Rimmel wynalazł tusz, ale na szeroką skalę zaczął produkować go 19-latek z Chicago, Tom Lyle Williams. Nazwał go Lash-Brow-ine, jednak nazwa nie funkcjonowała przez długi czas i została zmieniona na Maybelline Tort Mascara. Maybelline to kombinacja, która powstała z dwóch słów, bazowego składnika tuszu, wazeliny, i imienia siostry wynalazcy, Mabel.

3. Mascara Maybelline Great Lash została wprowadzona do sprzedaży w 1971 roku i od 40 lat ma to samo, różowo-zielone opakowanie! Prawdopodobnie jest to najbardziej rozpoznawalny tusz na świecie.

4. Tusze do rzęs zawierają w swoim składzie guaninę, czyli substancję pochodzącą z łusek ryb. Odpowiedzialna jest ona za połysk.

12 ciekawostek na temat tuszu do rzęs
5. Egipcjanie do przyciemniania rzęs używali mieszanki khola, miodu i... odchodów krokodyla!

6. Mascara była pierwszym kosmetykiem, który został wprowadzony na rynek w wodoodpornej wersji. W 1938 roku była prawdziwym bestsellerem. Niestety w 50% składała się z łatwopalnej terpentyny. Lepsze rozwiązanie pojawiło się dopiero kilka lat później.

7. Dlaczego instynktownie otwieramy usta podczas malowania rzęs? Ponieważ wtedy łatwiej nam powstrzymać mruganie!

8. Revlon jako pierwszy (w 1958 roku) wprowadził na rynek tusz w takiej wersji, jaka funkcjonuje do tej pory. Szczoteczka była wówczas prawdziwą innowacją! Tusz kosztował 2$.

12 ciekawostek na temat tuszu do rzęs
9. W 1960 Revlon znowu zaskoczył wszystkich i wprowadził... kolorową mascarę. Pomysł bardzo szybko został podłapany przez Max Factor.

10. Najczęstszym urazem, jakim kobiety doznają podczas wykonywania makijażu są otarcia oka przez szczoteczkę od tuszu!

11. W 1930 roku do sprzedaży został wprowadzony produkt o nazwie Lash Lure. Po 3 latach został wycofany, ponieważ ponad 12 kobiet po jego użyciu straciło wzrok, a jedna zmarła.

12. Ze wszystkich kosmetyków dostępnych na rynku, mascara ma najkrótszą datę przydatności - od 3 do 5 miesięcy. Przeciętna kobieta wydaje w swoim życiu około 3770 $ na tusze do rzęs.

Polecane wideo

Skomentuj Staraj się pisać bez błędów

dodasz komentarz jako gość

Jeszcze nikt tego nie skomentował. Bądź pierwsza!