10 złych nawyków, które zawsze robisz pod prysznicem

przejdź do komentarzy
viral viral/Starstock

NIGDY tego nie rób, jeśli chcesz być młoda i piękna!

Dla wielu z nas prysznic jest jedną z najprzyjemniejszych części dnia. Niestety okazuje się, że podczas brania prysznica często wykonujemy czynności, które są szkodliwe.

Dermatolog Patricia Farris podkreśla, że z biegiem lat zmieniają się nasze gruczoły łojowe, a człowiek staje się o wiele bardziej narażone na przesuszenie skóry. Dlatego trzeba dostosować nawyki kąpielowych do swojego wieku.

1. Nie myjemy stóp


Często zapominamy poświęcić czas na umycie stóp. Wydaje się nam, że podczas prysznica woda z żelem pod prysznic i tak obmywa stopy, więc po kilku minutach kąpieli są już czyste.
Jednak jeśli chcesz uniknąć bakterii lub grzybów na stopach, poświęć minutę na mycie tylko ich. Umyj i wysusz stopy dokładnie i nie zapomnij o przestrzeni między palcami.

2. Pozostawiamy gąbki pod prysznicem


Często myjemy się gąbkami, które potem zostawiamy w kabinie. Niestety mokre przedmioty w wilgotnych pomieszczeniach to najlepsze miejsce dla rozwoju bakterii. Gąbki należy starannie osuszyć po każdym myciu i trzymać je w suchym miejscu.

10 złych nawyków, które zawsze robisz pod prysznicem


3. Zbyt mocno trzemy skórę


Dermatolodzy twierdzą, że zazwyczaj przesadzamy z wycieraniem. Pocieranie podrażnia delikatną skórę. Najlepiej jest wykorzystać do tego puszysty ręcznik i wycierać się delikatnie.

4. Myjemy włosy codziennie


To nie jest dobra wiadomość dla fanek częstego mycia włosów. Dermatolog twierdzi: "Osoby z cienkimi włosami powinny unikać mycia włosów szamponem częściej niż dwa razy w tygodniu."


10 złych nawyków, które zawsze robisz pod prysznicem


5. Zapominanie o balsamie


Po prysznicu najczęściej wycieramy się, ubieramy i zapominamy poświęcić chwilę na nawilżenie ciała balsamem. Okazuje się, że takie postępowanie powoduje ogromne szkody i ważne jest, by nawilżać skórę po każdym prysznicu.

6. Pomijanie prysznicu po treningu


Po treningu jest wskazane, aby wziąć prysznic. I nie mamy na myśli tylko nieprzyjemnego zapachu. To nie zapach potu powinien martwić, ale fakt, że pot pozostający na skórze sprawia, że bakterie namnażają się i mogą prowadzić do wysypki i powstawania pryszczy.

10 złych nawyków, które zawsze robisz pod prysznicem


7. Zbyt długie prysznice


To może wydawać się śmieszne, kiedy skóra jest pomarszczona i wygląda jak suszone śliwki. Jednak długie przebywanie pod prysznicem zaburza naturalną wilgotność skóry. Prysznic nigdy nie powinien trwać dłużej niż 10 minut!

8. Nakładamy odżywkę na czubek głowy


Nigdy nie należy nakładać odżywki na nasadę włosów. Najlepszym rozwiązaniem jest zastosowanie odżywki tylko na końcówkach włosów - jest to obszar, który potrzebuje więcej nawilżenia i odbudowy.

9. Zapominamy o zimnej wodzie


Gorący prysznic to ogromna przyjemność, jednak wskazane jest, aby na końcu spłukiwać się zimną wodą przez około 30 sekund. Zanurzenie w zimnej wodzie jest związane ze zwiększoną tolerancją na stres, wzmacnia układ odpornościowy, zwiększa zdolność organizmu do spalania tłuszczu i ma działanie antydepresyjne.

10. Zawijamy długie włosy w ręcznik


Zawijanie włosów ciasno w ręcznik uszkadza je mechanicznie. Wskazane jest, by odcisnąć włosy delikatnie w suchy ręcznik uważając na delikatne końcówki.


10 złych nawyków, które zawsze robisz pod prysznicem

Polecane wideo


Skomentuj Staraj się pisać bez błędów

dodasz komentarz jako gość - jeżeli chcesz zarejestrować nicka - załóż konto z avatarami!

Jeszcze nikt tego nie skomentował. Bądź pierwsza!