10 genialnych trików na przyspieszenie porostu włosów!

przejdź do komentarzy
wzrost włosów wzrost włosów/© StarStock, iStock

Ładowanie Ariany 5,4,3,2....

Dałaś się uwieść magii najmodniejszej fryzury w tym sezonie i żałujesz? Chcesz jak najszybciej pozbyć się loba i wrócić do długich włosów? Mamy dla Ciebie dobrą wiadomość. Ten żmudny i powolny proces można przyspieszyć. Dzięki tym genialnym sztuczkom znów będziesz mieć długie i przede wszystkim zdrowe pasemka!

ZOBACZ TEŻ: NAJLEPSZE OLEJE NA POROST WŁOSÓW

Podcinaj!
Wedle mojej zasady z dzieciństwa- aby był porządek, najpierw musi być bałagan. Może to zabrzmieć dziwnie, ale podobna zasada dotyczy włosów! Musisz regularnie podcinać włosy, aby szybciej rosły! Uszkodzone końcówki hamują porost włosów! Nie wariuj. Wystarczy podcinanie co sześć tygodni.

Unikaj ciepłej wody
Wyobraź sobie, że na czas zapuszczania włosów musisz przeobrazić się w Elsę. To nic takiego, prawda? Unikasz gorącej włosy, ponieważ ta je osłabia, wysusza i w konsekwencji łamie. Suche i łamliwe włosy to bardzo długi proces porostu.

Nie susz i nie prostuj włosów tego samego dnia
Stylizacja termiczna może dosłownie palić włosy, a co za tym idzie hamować przed szybkim wzrostem. Jeśli planujesz prostowanie włosów, pozwól im wyschnąć naturalnie. Przed użyciem prostownicy lub suszarki używaj spreju ochronnego.

ZOBACZ TEŻ: ZEBERKA TESTUJE! THE CARECUT, CZYLI... GORĄCE NOŻYCZKI! HIT CZY KIT? (FOTO)

Nie skręcaj włosów w ręcznik
Mokre włosy są bardzo delikatne, więc skręcenie ich w ręcznik po wyjściu z kąpieli może być powodem ich łamania. Zamiast tego delikatnie wycieraj włosy w ręcznik.

Masuj głowę
Brud i martwe komórki skóry piętrzą się na skórze głowy, utrudniając wzrost nowych włosów. Masuj skórę głowy palcami za każdym razem, gdy je myjesz. W ten sposób odciążyć skórę i zwiększysz przepływ krwi. Twoja skóra będzie szczęśliwsza i przyspieszy wzrost zdrowych i bardziej aktywnych mieszków włosowych.

Zainwestuj w grzebień
Grzebienie z szerokimi zębami to w zasadzie jedyne narzędzie, którego powinnaś używać do czesania włosów po myciu. Używaj grzebienia do delikatnego usuwania splątanych pasm, bez ich łamania.

Zrezygnuj z farbowania
Farby oraz inne ostre kosmetyki do włosów są przyczyną ich wzmożonej łamliwości! Zamiast tego trzymaj się naturalnego koloru włosów. Przetrzymaj nieestetyczne odrosty! Zobaczysz, wkrótce Twoje włosy będą olśniewały, jak włosy Roszpunki!

ZOBACZ TEŻ: STYLISTKA KARDASHIANEK, JEN ATKIN UJAWNIA, JAK DBA O WŁOSY CELEBRYTEK!

Bądź delikatna podczas czesania
Ściskanie włosów ciasną gumką wywiera stres na Twoich pasmach. Ostatnią rzeczą, którą powinnaś robić, jest wyrwanie włosów z końskiego ogona. Ostrożnie upinaj włosy i, jeśli to możliwe, pomiń ich ciasne wiązanie.

Śpij na jedwabnej poduszce
Jedwabna poszewka delikatnie pieści włosy podczas snu, w przeciwieństwie do bawełny, która powoduje tarcie i pękanie delikatnych kosmyków.

Nie czesz włosów jak Ariana!
Udowodniono, że bardzo napięty kucyk może prowadzić do utraty włosów! Ignorowanie tego ostrzeżenia kilka razy w miesiącu nie pozbawi Cię włosów, ale zamiast tego spróbuj wyplatać luźniejsze warkocze.


10 genialnych trików na przyspieszenie wzrostu włosów!

10 genialnych trików na przyspieszenie wzrostu włosów!

10 genialnych trików na przyspieszenie wzrostu włosów!

Polecane wideo


Skomentuj Staraj się pisać bez błędów

dodasz komentarz jako gość - jeżeli chcesz zarejestrować nicka - załóż konto z avatarami!

Wasze komentarze (3): sortuj