Forum - Zdrowie - Jakie witaminy w ciąży?

bibitka bibitka

Liczba postów: 41

Obejrzyj pełny profil
środa, 22-03-2017, 14:17
Jakie witaminy przyjmowaliście będąc w ciąży?? ja na chwilę obecną biorę kwas foliowy tylko
justysiak justysiak

Liczba postów: 24

Obejrzyj pełny profil
środa, 22-03-2017, 14:33
Mi lekarz polecił mamaDHA oprócz tego biorę jeszcze kwas foliowy i żelazo. Jeszcze dieta jest bardzo ważna oraz unikaj witaminy A bo jest niebezpieczna dla płodu. W sumie sama się kilka tygodni temu o tym dowiedziałam przypadkowo
sabinka81 sabinka81

Liczba postów: 6

Obejrzyj pełny profil
środa, 22-03-2017, 16:15
Może zamiast się czymś faszerować bez sprawdzenia zróbcie badania? Sprawdźcie czy macie niedobory, a dopiero potem "bierzcie witaminy".
Umese Umese

Liczba postów: 4

Obejrzyj pełny profil
niedziela, 26-03-2017, 12:20
Po prostu warto zadbać o odżywianie bogate we wszystkie niezbędne witaminy :)
Migotka81 Migotka81

Liczba postów: 15

Obejrzyj pełny profil
środa, 29-03-2017, 00:01
Oczywiście stawiałabym na po prostu zdrową żywność, ewentualnie można się wspomóc suplementami diety.
Jako Mama dwójki dziewczynek mogę Ci polecić badania prenatalne, coś takiego jak ta klinika http://serafinclinic.pl/badania-diagnostyka-prenatalna/ - żebyś miała pewność, że dziecko rozwija się zdrowo :)
bibitka bibitka

Liczba postów: 41

Obejrzyj pełny profil
piątek, 07-04-2017, 09:01
Dzięki wszystkim za opinie jestem akurat po konsultacji z moim ginekologiem i mówił że te witaminy co poleca justysiak są bardzo dobre i żebym przyjmowała oprócz kwasu foliowego jeszcze te mamaDHA
Aguntka Aguntka

Liczba postów: 6

Obejrzyj pełny profil
czwartek, 20-04-2017, 12:57
Ja słyszałam że wystarcza ten kwas foliowy jeśli zdrowo się odżywiasz i nie masz niedoborów to wystarcza tylko to
Drahnes Drahnes

Liczba postów: 15

Obejrzyj pełny profil
piątek, 21-04-2017, 11:52
Kwas foliowy przede wszystkim. A resztę najlepiej jakby Ci lekarz indywidualnie zalecił.
rivka rivka

Liczba postów: 153

Obejrzyj pełny profil
piątek, 05-05-2017, 13:09
W ciąży to się zaczyna brać folik mama 1 z jodem i dha a drugim trymestrze ten z witaminą D i magnezem folik mama 2/3 < Mozna go brać aż do skończenia karmienia piersią
rekin200 rekin200

Liczba postów: 5

Obejrzyj pełny profil
piątek, 05-05-2017, 23:10
Moim zdaniem warto zapytać jakiegoś speca o to...
rivka rivka

Liczba postów: 153

Obejrzyj pełny profil
czwartek, 11-05-2017, 13:17
Akurat te wymienione wyżej przeze mnie można brać bez pytania, bo są znane i najczęściej brane przez kobiety w ciąży.
Nattka Nattka

Liczba postów: 24

Obejrzyj pełny profil
poniedziałek, 15-05-2017, 10:51
Sam kwas foliowy w ciąży nie wystarczy, choć na pewno jest bardzo ważny. Najlepiej brać suplement dla kobiet w ciąży, np. Composita Mama DHA. Ma w składzie kwas foliowy i łatwo przyswajalny metylofolian, oprócz tego chelat żelaza - żelazo bierze udział w transporcie tlenu do dziecka. Jest też cholina, witaminy z grupy B, jod, magnez, kwasy DHA, czyli wszystkie związki, które warto suplementować właśnie w czasie ciąży.

Reklama
Reklama

Mobilna Zeberka

Zeberka na iPhone'a Zeberka na Androida