Profilaktyka i leczenie problemów intymnych

przejdź do komentarzy
uroda uroda/

Problemy intymne dość często są bagatelizowane.

Jednak jest to duży błąd, gdyż kiedy je będziemy lekceważyć mogą doprowadzić do poważniejszych, trudniejszych do wyleczenia schorzeń. Dlatego warto wiedzieć jak zapobiegać takim problemom i w razie potrzeby, jak wspomóc leczenie problemów intymnych.

Prawidłowa higiena – najważniejsza w profilaktyce problemów intymnych


Prawidłowa higiena okolic intymnych jest niezwykle ważna dla zachowania zdrowia tych miejsc. Warto o nią dbać już u małych dzieci, gdyż już nawet u niemowląt mogą pojawić się problemy w okolic intymnych, początkowo związane z noszeniem pieluszki i odparzeniami, ale także z infekcjami wywołanymi brakiem lub nieodpowiednią higieną. Trzeba pamiętać, że higiena intymna dzieci będzie wyglądała na początku zupełnie inaczej niż u dorosłych. Inaczej też należy myć dziewczynki, a inaczej chłopców i na co innego należy zwrócić uwagę. Taka sytuacja wynika z różnic anatomicznych w narządach rozrodczych u dziewczynek i u chłopców.


Z czasem, gdy dzieci podrosną i będą już samodzielnie korzystały z toalety i myły się należy im dokładnie wyjaśnić zasady higieniczne zarówno jeśli chodzi o mycie, jak i korzystanie z toalety. Na początku należy oczywiście sprawować kontrolę nad dzieckiem, czy prawidłowo się myje i korzysta z toalety.


Co robić, gdy pojawią się problemy intymne?


Niezależnie od tego, w jakim wieku pojawią się problemy intymne, ich przyczynę musi określić lekarz, by odpowiednio dobrać sposób leczenia. Kurację medykamentami można wspierać dostępnymi w aptekach preparatami bez recepty. Przykładem mogą być tutaj probiotyki oraz kapsułki dopochowowe, a także specjalistyczne płyny do higieny intymnej. Przykładem może być tutaj żel proVag, który można stosować również na co dzień, gdyż zapobiega on powstawaniu infekcji intymnych, ale także wspomaga leczenie zakażeń. W składzie tego żelu znajdują się między innymi żywe kultury bakterii kwasu mlekowego, które mają korzystny wpływ na odbudowanie flory bakteryjnej okolic intymnych. Więcej na temat korzystnego wpływu kwasu mlekowego na zdrowie okolic intymnych można przeczytać na stronie piramidazdrowiaintymnego.pl.

Polecane wideo


Skomentuj Staraj się pisać bez błędów

dodasz komentarz jako gość - jeżeli chcesz zarejestrować nicka - załóż konto z avatarami!

Wasze komentarze (2): sortuj